środa, 22 stycznia 2014

Cartoon Network Polska z audiodeskrypcją i napisami

Od poprzedniego tygodnia Cartoon Network Polska udostępnia m.in.: w przekazie Cyfrowego Polsatu, trzecią ścieżkę dźwiękową, identyfikowaną jako audiodeskrypcję, a także napisy. Nic dziwnego, ponieważ Cartoon Network tą trzecią ścieżkę audio zadedykował dla dzieci z wadami wzroku i słuchu. Zgodnie z zaleceniami OFCOM-u, czyli brytyjskiego regulatora telewizyjnego, Cartoon Network będzie emitował więcej seriali z audiodeskrypcją oraz napisami. Celem działań podjętych przez stację, jest umożliwienie niepełnosprawnym dzieciom uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, oraz możliwość prezentacji ich ulubionych seriali animowanych, których nie mogli usłyszeć, czy też zobaczyć.

Obecnie stacje emituje od 15 stycznia emituje z audiodeskrypcją i napisami serial pt: "Niesamowity Świat Gumball'a" (ang. "The Amazing World of Gumball"). Emisja od poniedziałku do piątku o 18:30 i w weekendy o 16:00.

Informacje na temat audiodeskrypcji i napisów pojawiają się przed początkiem Niesamowitego Świata Gumball'a. Cartoon Network na swojej stronie internetowej będzie też udostępniał informacje na temat audiodeskrypcji w tym kanale.

źródło informacji: http://www.satkurier.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz