piątek, 27 grudnia 2013

Koniec roku 2013 i podsumowanie działań stacji Cartoon Network i Boomerang

     Przed nami koniec 2013 r. 

Pora na podsumowanie działań kanałów Turner Entertainment: CN-a i Boomeranga w 2013 r.

 

Najpierw czas na Cartoon Network:

W tym roku Cartoon Network, jak i Boomerang zmieniły biuro reklamy i zarządzania czasem antenowym bloków reklamowych. 1 stycznia 2013 r. CN Polska, jak i jej siostrzana stacja wybrały Atmedię, żegnając się tym samym z Discovery Media - odpowiedzialnym za bloki reklamowe w obu stacjach.

W tym roku CN mógł się poszczycić premierami 2 seriali animowanych (Gormiti, Dreamworks Dragons: Riders of Berk), 1 serialu fabularnego (Power Rangers: Mega Force) i powrotami  niektórych seriali (np.: Fantastic 4), znanych z poprzednich lat nadawania tej stacji 

W tym roku, w stacji zadebiutowały 3 filmy: Tom and Jerry: Fast and Furry z 2006 r., Tom and Jerry: Shiver me Whiskers z 2006 r., oraz Lego Star Wars: Yoda Chronicles z 2012 r.

CN również ogłosił w 8 krajach konkurs Akademii Cartoon Network, w której do wygrania był trening z Lukasem Podolskim (Niemcem polskiego pochodzenia, piłkarzem Arsenalu Londyn).

Od października 2013 r. Cartoon Network, jak i Boomerang emitują reklamy zachęcające do szczotkowania zębów przez dzieci produkcji Akademii Aquafresh.

 

W Boomerangu zaś premierowane były seriale tj.: Taz-Mania, Przygody Animków, Sylwester i Tweety na Tropie. A w ramach Cartoonito: Leniuchowo, Wło-cha-cha-cze, Strażackie opowieści.

Jednym z największych osiągnięć tej stacji było opatrzenie rosyjskim dubbingiem niektórych seriali, emitowanych w Cartoonito, jak i w Boomerangu, co zaskutkowało zwiększeniem emisji Cartoonito do 13 h dziennie, tym skracając emisję kreskówek w Boomerangu. 

Boomerang miał także wyemitować Flintstonów: Rockulę i Frankenstone'a w lipcu 2013 r., jednakże ze względu na brak dubbingu w językach węgierskim/rumuńskim, film nie został wyemitowany.

Wraz z dniem 1 stycznia 2014 r., kreskówki znane z emisji w Cartoonito przechodzą do ogólnego bloku Boomeranga, przez co, będziemy mogli chwilowo odetchnąć z ulgą, ponieważ znikają dwa seriale znane z Bloku Cartoonito: Ha-Ha-Harries i Jelly Jamm, a po 12-tym stycznia 2014 r. znika emitowana od 9 miesięcy Niedziela ze Scooby-Doo, podczas której wyświetlano seriale z Brygadą Detektywów Scooby'ego (m.in.: Scooby-Doo Where Are You?, Scooby and Scrappy-Doo), a od 18-tego stycznia 2014 r. powracają seriale klasyczne, znane z emisji w poprzednich latach, m.in.: The Perils of Penelope Pitstop, Yogi's Treasure Hunt, itp...

 

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz