niedziela, 27 grudnia 2015

Podsumowanie działań kanałów Cartoon Network oraz Boomerang w 2015 roku
Co roku, w ostatnim tygodnim grudnia przygotowywane jest krótkie podsumowanie działań kanałów Cartoon Network oraz Boomerang. Tym razem, podsumujemy rok 2015.

Znalezione obrazy dla zapytania Cartoon Network

Dubbingowanie oryginalnych seriali Cartoon Network przejęło m.in.: w Polsce studio SDI Media Polska. Od IV kwartału 2015 r. w SDI-u zdubbingowano seriale tj.: Między nami misiami, Wujcio Dobra Rada (Sezon 2.1 od odcinka "Kacze usta" ), Zwyczajny serial (Sezon 6.2), Steven Universe (Sezon 1.4 od odcinka "Prognoza pogody"). Nieoficjalnie mówi się, że w SDI-u zdubbingowano 4. sezon Niesamowitego Świata Gumballa. W planach studia jest także zdubbingowanie serialów: Pora na przygodę oraz Clarence.

Od 13 stycznia 2015 r. czasem reklamowym kanałów Turner Entertainment zarządza Polsat Media. Promowanie stacji Turnerowskich w Polsce przejęło PR Turner Polska.

17 września 2015 r. stacja przeszła na nadawanie w formacie obrazu 16:9. Zmieniona też została oprawa graficzna stacji  Miało to związek z przygotowaniami przejścia na nadawanie stacji w wysokiej jakości obrazu i dźwięku, które nastąpiło 14 października br. Stacja w wysokiej rozdzielczości jest obecnie dostępna w Cyfrowym Polsacie.


Od 6 października 2015 r. kanał Cartoon Network przestał dzielić czas antenowy z filmowym kanałem Turner Classic Movies, który tego samego dnia przeszedł rebranding. Zmieniona została nazwa kanału na TNT. W tym samym dniu zadebiutowała wersja HD wspomnianego kanału filmowego.

Kilka tygodni temu w Polsce wystartował Cartoon Network Anything, dostępny między na urządzenia z systemem Android. Można tam grać w minigierki, które przerywane są krótkimi filmikami z seriali emitowanych w Cartoon Network (dziękuję za informację od użytkownika Cartoons23 z cartoonnetworkforum.laa.pl/)


Premierowane były nowe seriale tj.: Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu, Transformers: Zamaskowane roboty, Po drugiej stronie muru oraz Między nami misiami. Wyemitowano nowe odcinki takich seriali jak: Zwyczajny serial, Pora na przygodę, Clarence, Wujcio Dobra Rada oraz Młodzi tytani, akcja!.


Premierowo wyemitowano tylko jeden film: Scooby Doo i epoka Pantozaura.


Znalezione obrazy dla zapytania Boomerang
2 lutego o godz. 6:00 w Boomerangu została zmieniona oprawa graficzna stacji. Na okres kilku miesięcy wyrzucono z emisji kilka klasycznych seriali, które zastąpiono serialami wykonanymi techniką komputerową, m.in.: Inspektorem Gadżetem, Kumplami z dżungli: Na Ratunek, Robin Hoodem: Draką w Sherwood. Jedynymi klasycznymi serialami, które pozostały w Boomerangu były: Scooby Doo, gdzie jesteś? (później zastąpiony przez Scooby'ego i Scrappy'ego Doo), Przygody Animków, Animaniacy oraz Nowy Scooby Doo.

Od 30 marca do stacji powróciły takie seriale jak: Taz-Mania oraz Sylwester i Tweety na Tropie. W maju powróciły klasyczne kreskówki Toma i Jerry'ego, W lipcu br. natomiast - po 3 latach nieobecności - serial Scooby Doo. We wrześniu natomiast przywrócono do emisje klasyczne kreskówki Zwariowanych melodii, Jetsonów, Flintstonów, Szczeniaka zwanego Scooby'ego Doo oraz Szczenięce lata Toma i Jerry'ego.

Klasyczne kreskówki nie były emitowane przez kilka miesięcy z powodu braków holenderskich dubbingów. Boomerang dla Środkowo-Wschodniej Europy w Holandii wystartował około półtora roku temu. Boomerang CEE dołączył także do czesko-słowackiej platformy Skylink.

W czerwcu 2015 r. z polskich platform usunięto rosyjską ścieżkę dźwiękową. Oryginalny przekaz Boomeranga dla Rosji od września 2014 r. dostępny był z Thora 5 (1' West, Provider: UPC Direct).

Premierowane były seriale tj.: Inspektor Gadżet, Kumple z Dżungli: Na Ratunek, Robin Hood: Draka w Sherwood, Jaś Fasola, Wyluzuj, Scooby Doo! oraz Królik Bugs - Serial twórców Zwariowanych Melodii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz