poniedziałek, 18 listopada 2013

WITAJCIE!

Najważniejsze informacje!

Z dniem dzisiejszym, czyli poniedziałkiem 18 listopada 2013 r. zadebiutowałem z nowym nieoficjalnym blogiem, poświęconym tematyce dwóch kanałów Turner Entertainment (Cartoon Network i Boomerang).

Do rzeczy:

Cartoon Network zadebiutował w Polsce 1 września 1998 r. o godz. 12:00, do 2. połowy 2002 r. emitowana wraz z polską wersją była też wersja brytyjska CN-u. Wraz z polskim językiem na tym kanale, dostępne były także ścieżki językowe z językiem węgiersko-angielskim, rumuńsko-angielskim (dual mono) i angielskim (oryginalnym). Do 28 lutego 2007 r. CN dzielił czas antenowy z kanałem TCM (Turner Classic Movies). A od 2010 r. CN CEE podzielono na CN Polska i CN Romania & Hungary (Rumunia i Węgry). Do dzisiaj dostępny w ofertach telewizji satelitarnej Cyfrowego Polsatu, a także w wielu sieciach kablowych, m.in.: w Vectrze, UPC. Emituje seriale animowane, oryginalnie tworzone przez Cartoon Network Studios, a także przez Warner Bros., itp... W poprzednich latach kanał ten skupiał się na klasycznych serialach animowanych ze stajni Warner Brothers (m.in.: Zwariowane Melodie (Looney Tunes), Animaniacy (Animaniacs)), Hanna-Barbera (Tom i Jerry (Tom and Jerry), Dastardly i Muttley (Dastardly and Muttley)), MGM Studios (Tex Avery Przedstawia (Tex Avery Show)).
Pałkę w emisji seriali klasycznych przejął kanał Boomerang, debiutując 5 czerwca 2005 r., m.in.: w Cyfrowym Polsacie. Boomerang emitował animowane seriale z polskim dubbingiem (te które były w emisji w Cartoon Network), choć do końca stycznia 2008 r., niektóre seriale były emitowane w języku angielskim, m.in.: Nowe przygody Scooby-Doo, Dzieciństwo Flintstonów. Oba te seriale nie doczekały polskiego dubbingu, ale natomiast seriale produkcji Thames Fremantle Media, m.in.: Danger Mouse (Dzielna mysz), Count Duckula (Hrabia Kaczula) owszem. Kanał ten emituje też seriale produkowane w latach 2005-2010, m.in.: Garfield Show, a od października 2011 r. z Boomerangiem czas antenowy dzieli Cartoonito - blok programowy dla dzieci w wieku 2 do 7 lat, emitując programy dla dzieci. Początkowo blok trwał do 6,5 h, ale w październiku 2013 r. czas ten zwiększył się do 13 h (dzięki Rosjanom), ponieważ Boomerang zadebiutował z ich własnym językiem. Cartoonito emituje seriale tj.: Jelly Jamm, Looney Tunes - Maluchy w pieluchach (Baby Looney Tunes), czy też Banany w piżamach (Bananas in Pyjamas).
Boomerang, tak samo jak CN, ruszył z ekspansją na inne kraje, m.in.: Węgry, Rumunię (oba kraje mają zdubbingowane seriale, i zapowiedzi), kraje bałkańskie (dostępny tylko język angielski), a od lipca 2013 r. seriale emitowane w Boomerangu i Cartoonito zostały zdubbingowane na język rosyjski. Główny przekaz stacji znajduje się na satelicie Thor 6 (1 West) i jest odbierany przez platformy UPC Direct (Węgry) i FocusSat by UPC Direct (Rumunia), stamtąd sygnał przechodzi do Cyfrowego Polsatu, który "nadaje na falach" Hotbirda 8 (13 East), przez co, m.in.: w Polsce, czy też w Rosji mamy polski blok reklamowy.
Wracając, będę umieszczał tutaj ramówki Boomeranga, Cartoon Network w języku polskim. Postaram się też czasami pisać zapowiedzi na dany tydzień, czy też wstawiać jakieś filmiki, m.in.: z bloków reklamowych Boomeranga, czy też Cartoon Network.


1 komentarz:

  1. Pamiętam te czasy gdy Cartoonito było zaledwie blokiem w Boomerangu.

    Cóż, jak to ludzie mówią: W radzieckiej Rosji Boomerang jest blokiem w Cartoonito...

    Wiecie, jak się nad tym dłużej zastanowić to to ma nawet sens.

    OdpowiedzUsuń