czwartek, 5 stycznia 2017

Animaniacy wracają do Boomeranga

Znalezione obrazy dla zapytania AnimaniacsPo około 1,5 rocznej przerwie do kanału Boomerang powraca serial "Animaniacy" z rodzeństwem Warner w roli głównej.


Amerykański serial animowany opowiadający o rodzeństwie Warner: braciach Yakko i Wakko oraz siostrze Dot. Uwielbiają płatać figle, śpiewać i tworzyć coś z niczego. Mieszkają w wieży ciśnień na terenie wytwórni filmowej Warner Brothers, jednak wciąż z niej uciekają. Serial animowany stworzyło studio Warner Bros. i Amblin Entertainment z udziałem Stevena Spielberga.
Animaniacy są to animowane stworki bez ustalonego gatunku i pochodzenia. Są jedynymi postaciami w serialu, których nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Mają cechy kilku zwierząt. Gościnnie oprócz Animaniaków, widzowie mogą spotkać Pinky'ego i Mózga, Ritę i Runta, Gołębiów chrzestnych, Wiewiórkę Slappy i jej siostrzeńca oraz Cekina i Mindy.

źródło: http://dubbingpedia.pl/wiki/Animaniacy

Przypomnę, że serial ten w polskiej telewizji zadebiutował 7 września 1996 r. (TVP Regionalna), później emitowany w TVN oraz w Cartoon Network, a także w Boomerangu (od 1 kwietnia 2014 r.). Ostatnio emitowany w ramach Skrzyni Skarbów Boomeranga w maju 2015 r. W Boomerangu wyemitowano odcinki 1-26 (bez odcinków 16 i 22).

Za dubbing do tego serialu odpowiedzialne było studio MASTER FILM w reżyserii Elżbiety Jeżewskiej i Stanisława Brejdyganta. W głównych rolach wystąpili: Tomasz Kozłowicz (Yakko Warner), Jolanta Wilk (Dot Warner), Zbigniew Suszyński (Wakko Warner), Jacek Jarosz (Doktor Psychoszajber), Jacek Sołtysiak (Pinky), Dariusz Odija (Mózg, Runt), Małgorzata Duda (Rita), Mirosława Nyckowska (Wiewiórka Slappy), Jacek Wolszczak (Wiewiórka Skippy), Piotr Borowiec (Squit), Rafał Sisicki (Pesto) oraz Wojciech Machnicki (Bobby).

Emisja serialu w czwartki po 3 odcinki (od 5 stycznia) o 13:40 w Boomerangu w ramach bloku serialowego BOOM BOOM BOOM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz