piątek, 3 lutego 2017

Sezon 2. Szczenięcych lat Toma i Jerry'ego (z dubbingiem) w marcu w Boomerangu

Znalezione obrazy dla zapytania The Tom and Jerry KIdsWedług nieoficjalnych informacji od PR Turner Entertainment Hungary w marcu odbędzie się premiera 2. sezonu Szczenięcych lat Toma i Jerry'ego oraz do emisji powrócą odcinki 27-65 tego serialu.


Serial opowiada o przygodach gburowatego kocura Toma i przesympatycznej myszki o imieniu Jerry. Tom za wszelką cenę chce złapać Jerry’ego w swoje łapy, jednak mała mysz zawsze okazuje się sprytniejsza. Nie zraża to jednak Toma, a ciągłe gonitwy za Jerrym pełne są nieprzewidywalnych zwrotów akcji.
źródło: http://dubbingpedia.pl/wiki/Szczeni%C4%99ce_lata_Toma_i_Jerry%27ego


Informacja na temat premiery 2. sezonu serialu w Polsce (z dubbingiem) może dziwić, zwłaszcza że w 1997 r. na potrzeby emisji w TVP1 (później dubbing sprzedany do Turner Entertainment) serial został dubbingowany w studiu MASTER FILM (odc. 1-13, 27-65). Być może dubbing też powstał do odc. 14-26, ale z niewiadomych przyczyn nie był emitowany w Cartoon Network, w Boomerangu oraz w pozostałych kanałach, które miały prawa do emisji tej serii. Przypomnę, że sezon 2 był emitowany w wersji lektorskiej na potrzeby TVN-u (czytał: Maciej Gudowski) oraz na potrzeby Polsatu/TV4 (czytał: Piotr Borowiec).

Z drugiej jednak strony nie należy wykluczać także nowej wersji dubbingowej do odc. 14-26, która może zostać potencjalnie opracowana w 3 studiach:
1. MASTER FILM - wiązałoby się ze zmianą obsady dubbingowej, np.: w roli Spike'a moglibyśmy usłyszeć Marka Lewandowskiego,
2. SDI Media Polska - które już prawdopodobnie nagrywa dubbing do kolejnych odcinków 2. sezonu Toma i Jerry'ego Show do emisji w Boomerangu, zwłaszcza że głosy kilku postaci zostały zachowane z 1. sezonu.
3. Studio DUBBFILM - które dubbingowało filmy z Tomem i Jerry'm na potrzeby wydań DVD i Blu-Ray.

Z trzeciej jednak strony nie należy wykluczać też tego, że wspomnienie o emisji 2. sezonu T&JK i odc. 27-65 może być najzwyklejszą pomyłką w ramówce, zwłaszcza że już do podobnych pomyłek dochodziło w okolicach wakacji 2014 r., gdzie miały powrócić po ok. rocznej przerwie odcinki 1. sezonu Sylwestra i Tweety'ego na Tropie, zwiększona pula kreskówek Zwariowanych melodii, itp... ze względu na braki w rosyjskim dubbingu. 
 
Mam nadzieję też, że począwszy od marca serial ten będzie emitowany z poprawną czołówką i tyłówką, a nie jak do tej pory z przeklejaną czołówką i tyłówką serialu. 

Obecnie widzowie mogą oglądać w Boomerangu odc. 1-13 tego serialu. Premiera odcinków 14-26 i reemisja odc. 27-65 od marca br.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz