wtorek, 30 czerwca 2015

Nowa umowa Turner Entertainment z Warner Bros.

Boomerang logoTurner Entertainment podpisał nową umowę dot. zakupu praw do seriali animowanych produkcji Warner Bros. 

Umowa dotyczy programów, które zostaną wyemitowane w siostrzanym kanale Cartoon Network - w Boomerangu.

Partnerstwo rozszerza także prawa Turnera do klasycznego portfolio serialowego ze studiów MGM, Warner Bros. oraz Hanna-Barbera, która obejmuje także serie tj.: Tom i Jerry, Scooby Doo oraz Zwariowane Melodie. Umowa pozwala na to, by kanał Boomerang emitował klasyczne seriale w/w studiów, które gościły w tej stacji od 2005 r.

Boomerang w przyszłości będzie emitował także nowe seriale produkcji Warner Bros., tj.: Bunnicula, Wabbit oraz Be Cool Scooby Doo. -> O obu ostatnich serialach patrz: http://cnboompoland.blogspot.com/2015/01/wabbit-oraz-be-cool-scooby-doo-w.html


Bunnicula jest to serial na podstawie zabawnej książki dla dzieci Jamesa Howe'a, opowiadający o wampirzym króliku, który zamiast posilać się krwią, żywi się sokiem z warzyw, m.in.: marchewek. Premiera serialu w USA pod koniec 2015 r.

W Polsce natomiast premiery serialu Wabbit (od października w USA) oraz Be Cool Scooby Doo zostaną prawdopodobnie przełożone na rok 2016 r.

Na obecną chwilę w Polsce, na kanałach Turner Entertainment są emitowane następujące seriale z postaciami Zwariowanych Melodii (lub produkcji Warner Bros., lub programów pod szyldem Warner Bros.):

Cartoon Network: Młodzi tytani, akcja!, The Looney Tunes Show (do końca sierpnia 2015 r.)
Boomerang: Całkiem nowe przygody Toma i Jerry'ego, Tom i Jerry, Tom i Jerry Show, Szczenięce lata Toma i Jerry'ego (na obecną chwilę serial nieemitowany), Scooby, gdzie jesteś? (do 12 lipca 2015 r.), Scooby Doo (od 13 lipca 2015 r.), Szczeniak zwany Scooby Doo (w piątki), Sylwester i Tweety na tropie, Looney Tunes: Maluchy w pieluchach (oba seriale emitowane w ramach Paczki Śmiechu Boomeranga), Taz-Mania, Przygody Animków, Animaniacy (na obecną chwilę nieemitowane)

Więcej informacji w języku angielskim: https://deadline.com/2015/06/turner-broadcasting-warner-bros-ink-global-multi-series-deal-boomerang-animation-1201461361/

2 komentarze:

  1. Strasznie brakuje mi Perypetii Penelopy. Gdyby wyemitowali, to może po tych (chyba) 12 latach byłby odcinek 17 po polsku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten odcinek o Londynie podobno jest zakazany. Co ciekawe, jest jednak szansa by Penelopa wróciła w tym roku do Boomeranga, o czym wspomniałem kilka dni temu - z racji tego, że powstaje holenderski dubbing do tego serialu.

      Usuń