sobota, 6 czerwca 2015

Brak rosyjskiej ścieżki dźwiękowej na kanale Boomerang

Znalezione obrazy dla zapytania Boomerang TVOd 1 czerwca w polskich platformach satelitarnych nie jest już dostępna rosyjska ścieżka dźwiękowa na kanale Boomerang.

 

Ścieżka ta w polskich platformach była dostępna od 4 lipca 2013 r. (początkowo jako zastępstwo angielskiej ścieżki dźwiękowej - testowano rosyjskie dubbingi). 1 października 2013 r. wszystkie seriale stacji były już dubbingowane na język rosyjski (powrócono do angielskich dubbingu na angielskiej ścieżce), a od 15 października 2013 r. rosyjska ścieżka językowa była dostępna w polskich platformach satelitarnych i platformach telewizji kablowych.

Z dniem 1 czerwca br. ścieżka ta została wyłączona. Pozostały tylko polska i angielska ścieżka językowa. Rosyjska ścieżka była kierowana dla Rosjan mieszkających w Polsce, którzy mieli dostęp do tego kanału.

Kanał Boomerang dla Polaków jest dostępny z satelity Hotbird 13 B (13 East) z transpordera pracującego na potrzeby Cyfrowego Polsatu. (12284/H-MPEG2). Kodowany jest w systemach Nagravision 3 (Cyfrowy Polsat), Conax CAS7/Nagra Media Access 4 (nC+) oraz Viaccess 3.0 (Orange). Rosyjska ścieżka językowa była dostępna pod Audio PID-em 516.

Co ciekawe na online streamingu kanału (bez reklam) kanał dalej posiada 3 ścieżki językowe (polską, rosyjską i angielską). Po polsku też Boomerang nadaje na Litwie, z którego korzysta między innymi mniejszość polska w tym kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz