wtorek, 31 marca 2015

Boomerang wprowadza ścieżkę audiodeskrypcyjną

Znalezione obrazy dla zapytania boomerang tvOd 1 kwietnia, na kanale Boomerang jest dostępna ścieżka audiodeskrypcyjna.  Ścieżka została zadedykowana dzieciom z wadami wzroku oraz słuchu.

Zgodnie z zaleceniami OFCOM-u, czyli brytyjskiego regulatora telewizyjnego, Boomerang będzie emitował więcej seriali z audiodeskrypcją oraz napisami. Celem działań podjętych przez stację, jest umożliwienie niepełnosprawnym dzieciom uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, oraz możliwość prezentacji ich ulubionych seriali animowanych, których nie mogli usłyszeć, czy też zobaczyć.
Póki co, jedynym serialem z audiodeskrypcją jest Tom i Jerry Show, ale od 1 maja kolejne seriale produkcji Warner Bros. mają uzyskać dodatek w tejże postaci.
Audiodeskrypcja jest dostępna póki co na przekazie Boomeranga oferowanym na potrzeby polskich platform cyfrowych (Z Eutelsata 13 East), narazie nie przewiduje się wprowadzenia jej na potrzeby platformy UPC Direct&Focus Sat.

EDIT: 1 kwietnia się kończy, więc ogłaszam że to był dzisiejszy żart z okazji Primy Aprilis. Jak narazie audiodeskrypcja nie jest i nie będzie dostępna w Boomerangu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz