sobota, 2 kwietnia 2016

Maska Batmana wyemitowana w polskim Cartoon Network

Znalezione obrazy dla zapytania Mask of the PhantasmWczoraj, tj. piątek 1 kwietnia Cartoon Network Polska wyemitował jeden z filmów animowanych poświęconych Batmanowi.


Film w reżyserii Bruce'a Time'a oraz Eric'a Radomskiego doczekał się specjalnej emisji w ramach polskiej premiery kinowej filmu Batman kontra Superman - Świt Sprawiedliwości.

Gotham City wstrząsa seria zagadkowych morderstw. Ktoś zabija wpływowe postaci świata przestępczego. Świadkowie mówią o zamaskowanym mścicielu i miejscowa policja podejrzewa, że zabójstwa są dziełem Batmana. Człowiek nietoperz postanawia złapać prawdziwego sprawcę, by przerwać łańcuch zbrodni i oczyścić się z zarzutów. W tym czasie do miasta przyjeżdża dawna miłość Batmana – Bruce’a Wayne’a, Andrea Beaumont.
opis pochodzi ze strony: http://dubbingpedia.pl/wiki/Maska_Batmana


Polscy fani filmów animowanych z Mrocznym Rycerzem znają dwie wersje polskie tego filmu. Pierwsza - lektorska - opracowana rok po światowej premierze tego filmu (w 1994 r.) na potrzeby wydania VHS przez Studio Paanfilm Warszawa (czytał: Maciej Gudowski). Druga wersja - dubbingowa - opracowana na zlecenie Canal+ w studiu Master Film pod koniec roku 1995 r. W polskiej wersji dubbingowej wystąpili m.in: Krzysztof Stelmaszyk (Bruce Wayne/Batman), Barbara Bursztynowicz (Andrea Beaumont), Wojciech Machnicki (Arthur Reeves) oraz Mirosław Guzowski (Joker).

W Cartoon Network film został wyemitowany w wersji lektorskiej wspomnianej już wyżej. Jak narazie nie ma w planach zdubbingowania na nowo tego filmu. 

Przypomnę, że dzisiaj (po kilku latach przerwy) do CN-a powraca serial Batman: Odważni i bezwzględni z 2008 r. z polskim dubbingiem opracowanym przez studio Master Film. Emisja w weekendy (po 2 odcinki) o 20:55 i 21:25.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz